R&D dag bij Divtag: innovatie in de praktijk

Bij Divtag vinden we het belangrijk om te blijven vernieuwen. Daarom organiseren we elk kwartaal een R&D dag. Op zo’n dag nemen we de tijd om nieuwe technologieën te verkennen, ideeën te testen en als team te leren.
In dit artikel lees je hoe onze R&D dag van Q1 2025 is verlopen en wat we hebben gedaan.
Wat is een R&D dag?
R&D staat voor Research & Development. Op een R&D dag werken we niet aan klantprojecten, maar aan eigen ideeën. We doen onderzoek, bouwen prototypes en testen nieuwe tools of technieken. Het doel is om als team beter te worden en toekomstgericht te blijven werken.
Waarom we dit doen
Veel bedrijven staan stil doordat ze alleen focussen op dagelijkse taken. Door ruimte te maken voor innovatie, blijven we vooroplopen. Voor onze klanten betekent dit dat we slimme oplossingen blijven bieden die passen bij hun situatie.
De vier projecten
Tijdens deze R&D dag hebben we vier projecten opgepakt:
- Automatische e-mailverwerking (Schotpoort)
We werken aan een systeem dat automatisch binnenkomende e-mails verwerkt. Dit idee kwam voort uit eerdere toepassingen rond slimmere orderverwerking met AI. - Lokale AI-machine: ‘Chad’
We hebben een krachtige computer gebouwd om grote AI-modellen lokaal te draaien. Daarmee kunnen we experimenteren met modellen als Mistral, Gemini en LLaMA. Dit past bij onze ambitie om een eigen LLM te bouwen. - Webinterface voor modelvergelijking
We ontwikkelden een tool waarmee je meerdere AI-modellen tegelijk kunt testen. Dit maakt het makkelijker om modellen te vergelijken en toe te passen. Bijvoorbeeld bij codegeneratie met Laravel. - Model fine-tunen met eigen code
We onderzochten of we een AI-model kunnen trainen op onze eigen programmeercode. Zo zouden we een assistent kunnen maken die werkt zoals wij zelf werken. Onze ervaring met UI-componenten in Vue en Storybook helpt hierbij.
Veilig en onafhankelijk experimenteren
Een belangrijk voordeel van lokaal werken met AI is dat we niet afhankelijk zijn van grote techbedrijven. We houden data intern, wat veiliger is voor ons en onze klanten. Ook kunnen we experimenteren zonder internetverbinding of abonnementen.
Samen leren
Iedereen in het team deed mee: van junior tot senior. We deelden kennis, dachten samen na en presenteerden aan het einde van de dag onze resultaten. De sfeer was open en leergierig.
Wat we hiervan leren
Een R&D dag kost tijd, maar levert veel op. We ontdekken nieuwe oplossingen, verbeteren onze samenwerking en blijven als bedrijf vooruitdenken. Dit helpt ons om klanten nog beter te helpen met maatwerksoftware.





Meer weten?
Wil je meer weten over hoe wij werken of wat we voor jouw bedrijf kunnen betekenen? Neem dan contact met ons op. Of bekijk een van onze andere artikelen over innovatie:
- Slimmere orderverwerking met AI
- Laravel code genereren met AI
- Eigen LLM bouwen
- UI componenten met ShadCN, Vue en Storybook
Ben je klaar om je bedrijf naar een hoger niveau te tillen door handmatige taken te automatiseren? Divtag staat klaar om jouw MKB+ bedrijf te helpen bij deze transformatie.
Neem vandaag nog contact met ons op en ontdek hoe maatwerk software oplossingen jou kunnen helpen om kostbare tijd te besparen en efficiënter te werken. Laten we samen de eerste stap zetten naar een geautomatiseerde toekomst!